I3C

I3C
Venni diagramm I3C pärimuslikusest
Tüüp Jadasiin
Ajalugu
Projekteerija MIPI Alliance
Sensor Working Group
Projekteeritud 2016
Spetsifikatsioon
Käigultühendus Jah
Signaalilülitus CMOS
Siinilaius 1-bit (SDA) eraldi taktsignaaliga (SCL)
Bitikiirus 12,5; 25; 33 Mbit/s vastavalt režiimile
0,4; 1 Mbit/s I²C tagasiühilduvusrežiimis
Protokoll Jadamisi, pooldupleks

MIPI I3C (ingl Improved Inter-Integrated Circuit), samuti tuntud kui SenseWire, on spetsifikatsioon[1], mis defineerib integraallülituste vahelise kommunikatsiooni elektriühendused ning signaalimustrid. Spetsifikatsioon määrab integraallülitustevahelisteks elektriliseks ühenduseks kaks juhet, mida jagavad kõik siinil olevad seadmed, millest üks käitub ülemsõlmena. Ühte juhet (SCL) kasutatakse taktsignaali jaoks, mis määrab signaali diskreetimishetked, ning teist juhet (SDA) signaali kandmiseks.

I3C spetsifikatsioon projekteeriti mitme elektroonika- ja arvutiriistvaratootjate poolt koostöös MIPI Alliance'iga (ingl Mobile Industry Processor Interface Alliance). I3C Spetsifikatsioon avaldati MIPI Alliance'i liikmetele esmakordselt 2017. aasta alguses ning avalikkusele sama aasta lõpus.[2][3]

I3C spetsifikatsioonil on sarnasusi vanema I²C protokolliga, mis oli de facto standard väikese kiirusega kommunikatsiooniks integraallülituste vahel. I3C spetsifikatsioon kasutab samu elektroonilisi ühendusi, on saanud selle järgi nime ning on ka osaliselt tagasiühilduv. See lubab I²C seadmetel olla ühendatud I3C siinil, aeglustamata kiiremate seadmete kommunikatsiooni.

  1. "MIPI I3C and I3C Basic". mipi.org. MIPI Alliance. 6. jaanuar 2017. Vaadatud 24. aprillil 2022.
  2. "I3C Working Group". mipi.org. MIPI Alliance. 9. jaanuar 2017. Vaadatud 30. aprillil 2022.
  3. "MIPI Alliance releases MIPI I3C sensor-interface specification". electronicdesign.org. Electronic Design. 9. jaanuar 2017. Vaadatud 30. aprillil 2022.

© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search